Komunikaty

Świetujemy Europejski Dzień Sasiada - pod hasłem: Zaproś Sąsiadkę na herbatke i Sasiada z którym Ci się dobrze gada!!

Europejski Dzień Sąsiada jako pierwsi zaczęli w 2000 roku obchodzić Francuzi.  Inne źródła podają, że to niezwykłe święto, przypada na 2 czerwca i od 1999 r. organizowane jest w kilkudziesięciu miastach europejskich, takich jak Bruksela, Berlin, Turyn, Wilno, Ryga, Lizbona, Praga, Genewa i Londyn. 
Spory o datę są tu jednak nie istotne, ważna jest idea. W założeniu święto to ma służyć szerzeniu idei życzliwości oraz zacieśnieniu więzi międzyludzkich. Istotą wspólnych spotkań i zabawy jest integracja, poczucie wspólnoty i solidarności. Bliższe poznanie się, rozmowa sprzyjają dobrej atmosferze, zacieśnianiu dobrych sąsiedzkich kontaktów, budowaniu lokalnej, aktywnej społeczności. To także szansa, by uśmiechnąć się do naszego miasta oraz wyjść naprzeciw codziennej samotności i zobojętnieniu.Obchody tego święta są coraz popularniejsze zarówno w Polsce jak i Europie polega ono na organizacji szeregu lokalnych osiedlowych imprez, spotkań itp. 

Zachęcamy Państwa do włączenia się w świętowanie tego dnia ze swoimi Sąsiadami, z bloku, ulicy, osiedla, ze swojej wsi.  
Pamiętamy, że przyjazny sąsiad, to prawdziwy skarb, nie tylko pożyczy sól czy cukier, ale też popilnuje domu pod naszą nieobecność... 
Socjolodzy nie mają wątpliwości, że więzi sąsiedzkie coraz trudniej utrzymać 
My możemy temu przeciwdziałać.


Serdecznie zapraszamy do obchodzenia
Europejskiego Dnia Sąsiada
Który przypada na dzień 2 czerwca. 

Hasłem przewodnim Dnia Sąsiada w mieście i gminie Złoczew jest:
„Zaproś Sąsiadkę na herbatkę
i Sąsiada, z którym Ci się dobrze gada
".
 

Zachęcamy do organizowania wspólnych spotkań.  
Wystarczy zaprosić swoich sąsiadów do klatki swojego bloku, na podwórko, do ogrodu, i poprosić, by każdy coś przyniósł (ciasto, sok, itp.). 
Każda okazja jest przecież dobra, by spędzić przyjemnie czas.
Aby uczcić ten dzień można też pogodzić się z sąsiadem. Jeżeli nie mamy ochoty czy możliwości na huczną zabawę, można po prostu zaprosić sąsiada, sąsiadkę na kawę czy herbatkę. Najważniejsza jest idea tego święta!!  

A spotkania ze swoimi sąsiadami mogą być okazją do lepszego poznania się, czy nawiązania nowych znajomości.Ich formuła jest dowolna i zależy Tylko i wyłącznie od Państwa inwencji.

Świętujemy od 29 maja do 2 czerwca włącznie.


Bardzo chętnie zamieścimy zdjęcia z Waszych obchodów na stronie www.zloczew.bazagmin.pl w związku z czym prosimy o ich udostępnienie.

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 25 maja 2009 10:35
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Marta Sufleta
Ilość wyświetleń: 2237
25 maja 2009 15:30 (Katarzyna Marta Sufleta) - Dodanie zdjęcia.
25 maja 2009 11:11 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.
25 maja 2009 11:10 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.