Aktualności

I Złoczewskie Spotkania Bożonarodzeniowe - relacja.

przedstawienie przygotowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Złoczewie.

Musimy przyznać, że jako organizatorzy pierwszych złoczewskich spotkań bożonarodzeniowych obawialiśmy się o ten debiut. Pogoda wcale nie wskazywała na to, że będzie nam sprzyjać. Na szczęście w niedzielę zaświeciło nam słońce i mimo, że wiatr i przejmujący chłód zmodyfikował nieco nasze plany to imprezę możemy zaliczyć do udanych. Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu dopisali Mieszkańcy Złoczewa. Sołectwa przygotowały dla wszystkich pyszne tradycyjne wigilijne potrawy. Wszystko było palce lizać - kompot z suszu przygotowany przez sołectwo Grójec Wielki, sernik z sołectwa Dąbrowa Miętka, makowce i pierniki z sołectw Czarna i Broszki, sałatka z sołectwa Zapowiednik, ryba smażona a te pierogi - mniam, a niektórzy dzięki - po raz pierwszy próbowali kutii, no i nie sposób było oprzeć się tym makowcom i piernikom z sołectw Broszki i Czarna. Ogromnie dziękujemy sołectwom: Dąbrowa Miętka, Czarna, Wandalin, Grójec Wielki, Borzęckie, Szklana Huta, Uników, Broszki za zaangażowanie. Można było również popróbować barszczu czerwonego i kapusty z grochem.Kiedy przed budynkiem Urzędu Miejskiego jednych wodziły na pokuszenie kulinarne pyszności, inni zachwycali się własnoręcznie przygotowanymi przez Panie ze Szkoły Podstawowej w Broszkach świątecznymi stroikami. Wśród gromadzących się wokół stoisk mieszkańców niestrudzenie wędrowali mikołaje z workami pełnymi słodyczy. W tym samym czasie w sali MOK odbywał się czwarty przegląd kolęd i pastorałek. W miedzy czasie były sprzedawane płyty z kolędami nagrane przez zespół „CHORUS" pt. "Betlejem nie jest tak daleko". Można było również pod okiem Pani Jolanty Baś nauczyć się jak samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne. 
Po godzinie 16 zainicjowaliśmy akcję „Bądź widoczny na drodze", która jest częścią gminnego projektu „Żyj bezpiecznie" i jednocześnie otworzyła jego realizację. Mikołaje i pracownicy urzędu rozdawali odblaski z herbem i adresem strony internetowej Urzędu Miejskiego w Złoczewie. Jednocześnie uświadamiali jak ważne jest byśmy dbali o swoje bezpieczeństwo i jak niebezpieczne jest poruszanie pieszych i rowerzystów po zmroku bez właściwego oświetlenia i odblasków. Paski oraz niebieskie i białe misie spotkały się z dużym uznaniem uczestników imprezy. Akcję wsparła Policja, która zachęcała do noszenia odblasków dla naszego bezpieczeństwa. Ponadto Policja zaprezentowała nowy nabytek jakim jest samochód Kia cee'd. To srebrno - niebieskie cudeńko przyciągnęło tłumy nie tylko najmłodszych złoczewiaków. 
Kiedy jedni jeszcze zaglądali do wnętrza nowego policyjnego radiowozu inni słuchali kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Złoczewie a dzieciaki pozowały do zdjęć przy olbrzymim bałwanie bądź mikołaju. 
Chwilę później w sali MOKU rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Złoczewie - „Mikołaje w Unii Europejskiej" oraz „Jasełka". 
Młodzież gimnazjalna przygotowała natomiast program artystyczny pt. „Do Betlejem nie jest stąd daleko". Program  obfitował w przepięknie wykonane Kolendy ale i uświadamiał, że święta to przede wszystkim czas dla rodziny, przyjaciół, czas dla drugiego człowieka, a prezenty to miły i oczekiwany ale dodatek. 
Na zakończenie Burmistrz Miasta Złoczewa złożył mieszkańcom najlepsze świąteczne życzenia
A my do tych życzeń dołączymy jeszcze podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tego by ta impreza mogła się odbyć a więc: dla Agencji Wspierania Inicjatyw, która udzieliła wsparcia finansowego,
dla Sołtysów i Mieszkańców Sołectw, bądź Kół Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali te pyszne potrawy,
dla Pana Andrzeja Aleksanrdowicza oraz firmy Mark-Bud za koksowniki, które ogrzewały nas w ten zimny wieczór,
dla Pana Stanisława Paproty za dostarczenie koksu
dla Nadleśnictwa w Złoczewie za choinki
dla Mikołajów, dla Harcerzy i wszystkich innych, którzy pomogli nam w organizacji tej imprezy.

Zdjęcia

sołectwo Szklana Huta kusiło sałatkami, - a ta sledziowa - niebo w gebie
Sołectwo Uników częstowało kruchymi ciasteczkami
kutia przygotowana przez Gospodynie z Borzęckiego  - niektórzy mieli pierwszą okazję by spróbować tego przysmaku
młodsi uczestnicy imprezy chyba poraz pierwszy mieli możliwośc ogrzania się przy koksownikach
sałatki z sołectwa Zapowiednik  - mniam
Sołectwo Borzęckie serwowało mało popularna - kutię
kolędnicy wraz z uroczym mikołajem
a w sali MOKU  odbywał się przegląd kolęd i pastorałek
jury oceniające  wykonawców
Stól Sołectwa Wandalin
Sołtys z Dąbrowy Miętkiej skusiła się na makowce przygotowane przez sołectwo Broszki
Dzieciaki chętnie zaglądały do mikołajowych worków
Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Broszkach wystawiałay swoje świąteczne rękodzieła
Pani Jolanta Baś pokazywała jak samodzielnie zrobić ozdoby świąteczne
kiedy na sali MOK odbywał sie konkurs kolęd w tym samym czasie trwały ostatnie prace na scenie głównej. Przy okazji dziękujemy Wszystkim którzy okazali nam pomoc w przygotowaniu imprezy.
na świąteczne ozdoby nie brakowało chętnych
a o zmroku zainaugurowaliśmy program Zyj bezpiecznie  akcja Bądź widoczny na drodze. Mieszkańcy miasta bardzo chętnie przyjmowali odblaski.
udało nam się rozdać około 1,5 tys. odblasków
rodziny chętnie fotografowały się przy mikołaju lub bałwanie
nowy policyjny nabytek wzbudzał spore zainteresowanie
finkcjonariusze policji poprali akcję - Bądź widoczny na drodze
kolędy w wykonaniu Złoczewskiej Orkiestry Dętej
dziękujemy Panu Andrzejowi Aleksandrowiczowi oraz firmie Mark - Bud za koksowniki, które rozgrzewały nas w ten zimny wieczór
reprezentacja sołectwa Uników w całej okazałości
reprezentacja sołectwa Wandalin
program artystyczny przygotowany przez dzieciaki ze złoczewskiej podstawówki - zgromadził ogromna ilość widzów
Do Betlejem nie jest stąd daleko - program artystyczny uczniów złoczewskiego gimnazjum

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 22 grudnia 2008 13:07
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Marta Sufleta
Ilość wyświetleń: 4112
23 grudnia 2008 20:54 (Katarzyna Marta Sufleta) - Dodanie zdjęcia.
23 grudnia 2008 20:50 (Katarzyna Marta Sufleta) - Dodanie zdjęcia.
23 grudnia 2008 20:42 (Katarzyna Marta Sufleta) - Dodanie zdjęcia.