Aktualności

Konkurs na projekt flagi rozstrzygnięty

wszystkie projekty są prezentowane na wystawie w złoczewskim pałacu

W czwartek tj. 4 grudnia przed godziną 15 pięcioosobowa Komisja Konkursowa do oceny i wyboru projektu flagi dla Miasta i Gminy Złoczew dokonała wyboru projektu flagi dla naszego miasta i gminy. Komisja w składzie: Przewodnicząca Jadwiga Pędziwiatr - polonistka, Dyrektor Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych oraz członkowie Tomasz Bartosik - nauczyciel historii, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej - protokolant, Aniela Bartosz - członek Zarządu Samorządu Mieszkańców Miasta Złoczewa - reprezentująca głos mieszkańców miasta, Antoni Mrowiński - zastępca przewodniczącego Rady miejskiej w Złoczewie, reprezentujący głos mieszkańców sołectw oraz Aneta Krzemińska - plastyk oceniła 16 ofert konkursowych. (Ofert - ponieważ w niektórych ofertach było po kilka projektów tego samego autora.)  
Kilka prac nie spełniało wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu konkursowym, jednakże Komisja zadecydowała o dopuszczeniu ich do oceny.
Prace oceniano w systemie punktowym, każdy z członków Komisji dysponował punktami od 1 do 3, które przyznał trzem projektom uznanym przez siebie za najlepsze. Komisja wzięła pod uwagę przejrzystość, estetykę, dobór kolorystyczny, uzasadnienia.  
Wynik głosowania był zaskakujący ponieważ okazało się, że trzy z pośród wszystkich projektów najbardziej podobały się członkom komisji i im przypadł punkty. Nie był to wybór łatwy. Zwycięski projekt wybrano przewagą jednego punktu - uzyskał on  11 punktów. 
Wygrał projekt podpisany pseudonimem „Amator". Dopiero po otworzeniu koperty załączonej do oferty konkursowej (w której znajdowały się personalia autora) okazało się, że wygranym jest projekt Pana Andrzeja Jana Glińskiego.
Zwycięscy serdecznie gratulujemy!!  
Teraz zwycięski projekt zostanie wysłany do Komisji Heraldycznej działającej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, która to wyda opinię na jego temat. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii tejże komisji Miasto i Gmina Złoczew będzie mogło przyjąć stosowną uchwałę a co za tym idzie w przyszłym roku  Dzień Flagi ( 2 maja) będzie świętem także naszej miejsko - gminnej flagi. 


Uczestnikom konkursu ogromnie dziękujemy za zaangażowanie. Wszystkie projekty zgłoszone na konkurs są niezwykle atrakcyjne, jednakże komisja mogła wybrać tylko jeden. W dowód uznania i podziękowania projekty zostaną zaprezentowane na wystawie w złoczewskim pałacu. Zachęcamy do oglądania od 8 grudnia.

Zdjęcia

członkowie Komisji Konkursowej oceniali prace w sytemie punktowym
Komisja Konkursowa ustala organizację pracy
na pierwszy ogień poszła praca, której format nie spełniał wymagan regulaminowych
to właśnie ten projekt w trakcie głosowania uzyskał 11 punktów i wygrał konkurs
w przypadku ofert zawiwrających kilka prac konkursowych, komisja wybierała jedną, która póxniej brała udział w głosowaniu, każda oferta pakowana była w koszulkę wraz z załącznikami co dawało większą przejzystość przy ocenie o gwarantowało, że nie zgubią się załącznikiz personaliami autora.
pierwsza grupa ocenionych prac: z napisem Złoczew  Karoliny Obiegłej, z napisem Moje Miasto Złoczew - Małgorzaty Zdzienickiej, niebieski z konturami klasztoru - Doroty Walczak, z orłem Daniela Miernickiego
projekt od prawej Adama Mieszały, Wioletty Magda, Magdaleny Klinskiej, niżej Glorii Szalewskiej, Narzędziowni, Krzysztofa Mrowińskiego, Moniki Ciupek i Amatora
ożywiona dyskusja nad projektem Pana Krzysztofa Mrowińskiego
trwa podliczanie punktów przyznanych przez członków Komisji Konkursowej
Pan Tomasz Bartosik skrupulatnie protokołował
punktowane prace: zółto- zielono-niebieska z herbem - 11 pkt, pomarańczowo- zóto pomarańczowa z herbem - 10 pkt i ukośna niebiesko -biało - zółta z herbem - 9 pkt
od lewej projekty: zółto - niebieski - Piotra Leśniewicza, pomarańczowo- zółto-pomarańczowy - Krzysztofa Mrowińskiego (10 pkt), zielony  - Angelika Mieszała . niebieski - Łukasz Ciupek, biało czerwony z herbem - Ciupek Monika , biało czerwony z herbem na białym tle - Magdalena Klinska , ukośny zółto -niebiesko - biały - Wioleta Magda, z napisem Złoczew - Karolina Obiegła, niebiesko-biały z patronem - projekt Narzędziowni czyli Rafała Chuderskiego, Łukasza Chuderskiego i Roberta Wągrowskiego, ukośny niebiesko- biało - zółty z herbem - Glorii Szalewskiej (9 pkt), zółto - niebiesko- zielony z herbem -Amatora (11pkt).
wybór został dokonany

Załączniki

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 14 grudnia 2008 11:43
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Marta Sufleta
Ilość wyświetleń: 4965
05 grudnia 2008 08:34 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana danych zdjęcia.
05 grudnia 2008 08:30 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana danych zdjęcia.
05 grudnia 2008 08:29 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana danych zdjęcia.