Aktualności

Patriotyczny wieczór z muzyką.

Monika Woźniak i Agnieszka Wikłacz - „Pieśń Wieczorna”

Tematem przewodnim piątkowego wieczoru z muzyka było upamiętnienie 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie znaczy to, że młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej i Technikum Budowy Fortepianu w Kaliszu zaprezentowali zgromadzonym w Sali lustrzanej pałacu tylko repertuar patriotyczny, ale wprowadzili zgromadzonych w podniosły nastrój. Po raz pierwszy koncert był swoistym performancem a widzowie nie dość, że mogli słuchać zachwycających jak zwykle Agnieszki, Moniki, Basi, Piotra i Marcina to mogli obserwować talent malarski Mikołaja Szymankiewicza, który wykonywał szkice w trakcie koncertu. Jako pierwsi Basia Wypych i Piotr Pilzak wykonali utwór skomponowany przez ich kolegę Łukasza. Następnie Monika Woźniak i Agnieszka Wikłacz zaprezentowały „Pieśń Wieczorną" Stanisława Moniuszki. Dalej słuchaliśmy walca Fryderyka Chopina w wykonaniu Basi Wypych na flecie i Piotra Pilzaka na fortepianie. Kolejna pieśń pod nazwą Elegia to wyraz tęsknoty za wiosną, „opiewa piękno i czar wiosennej pory" - tak ją określił prowadzący koncert Marcin Sosiński - wykonanie Agnieszka Wikłacz przy akompaniamencie Moniki Woźniak. Kolejną pieśń - Sarabandę Giuseppe Tartini’ego wykonali w duecie Monika Wypych- flet i Marcin Sosiński fortepian. Następnie utwór "Naprawdę jaki jesteś nie wie nikt..." w interpretacji Włodzimierza Nachornego wykonali na fortepianie Piotr Pilzak i po raz pierwszy przed złoczewską publicznością Małgosia Biniek. Nie zabrakło również muzyki "filmowej tym razem w wykonaniu Agnieszki Wikłacz i Moniki Woźniak. Nie obyło się też bez bisów. Po raz kolejny sala pałacowa rozbrzmiała głosem Agnieszki Wikłacz  - Usta milczą, dusza spiewa....

Na zakończenie prócz gromkich braw od publiczności młodzi wykonawcy otrzymali kwiaty od Gospodarza uroczystości - Pana Bogdana Dawidziaka.

Po koncercie publicznośc mogła obejrzec wystawę prac plastycznych Mikołaja Szymankiewicza (tego samego, który wykonywał szkice w trakcie koncertu) i Małgosi Grzybek.

 

 

* Dziekujemy Panu Konradowi Grygowskiemu za zauważanie błędu w nazwie szkoły z jakiej pochodzą występujący dla nas w piątkowe wieczory młodzi artyści. 

Zdjęcia

prowadzący Marcin Sosiński
Monika Wypych i Marcin Sosiński
Elegia - Agnieszka Wikłacz przy akompaniamencie Moniki Woźniak
Walc Fryderyka Chopina w wykonaniu Basi Wypych na flecie i Piotra Pilzaka na fortepianie
Basia Wypych i Piotr Pilzak w lirycznym utworze, skomponowanym przez ich kolegę
na żywo szkicował Mikołaj Szymankiewicz
pierwszy wystep Małgosi Biniek
Sarabandę Giuseppe Tartini’ego wykonali w duecie Monika Wypych- flet i Marcin Sosiński fortepian
Sarabandę Giuseppe Tartini’ego wykonali w duecie Monika Wypych- Flet i Marcin Sosiński fortepian
Naprawdę jaki jesteś nie wie nikt... Monika Biniek i Piotr Pilzak
na bis  złoczewska publiczność poprosiła o Usta milczą... w wykonaniu  Agnieszki Wikłacz i Marcina Sosińskiego
wystawa brzmienie koloru autorzy: Małgosia Grzybek i Mikołaj Szymankiewicz.

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 18 listopada 2008 09:14
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Marta Sufleta
Ilość wyświetleń: 4286
02 grudnia 2008 21:00 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.
26 listopada 2008 11:47 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.
26 listopada 2008 11:44 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.