Aktualności

II Złoczewskie Spotkania Bożonarodzeniowe

 

II Złoczewskie Spotkania Bożonarodzeniowe  zostały  zdominowane  przez  trzaskający mróz, jednakże tym, którzy tą przedświąteczną niedzielę spędzili z nami na pewno nie było zimno. Ciepła atmosfera i pyszne potrawy przygotowane przez sołectwa - Stolec, Broszki, Czarna, Borzęckie, Grójec Wielki  i Stowarzyszenia:  Przyjaciół i Mieszkańców Wsi Biesiec oraz Stowarzyszenie Przyjaciów Wsi Szklana Huta, działające w Gminie Złoczew, siły łasuchów i rozgrzewały nawet największych zmarzlaków.  Ci,  którym wciąż  było zimno albo kosztowali gorącej kaszy przygotowanej przez Panie z Klubu Śpiewaczego Senior albo ogrzewali się przy koksownikach, tudzież w sali MOK, słuchając konkursowego przeglądu  kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów. W sali odbywała się także nauka robienia ozdób świątecznych. Była także sprzedaż dekoracji i kartek świątecznych wykonanych przez reprezentacje szkół podstawowych ze Złoczewa i Broszek.

Podobnie jak w roku ubiegłym Złoczewskie Spotkania Bożonarodzeniowe miały także swoja prewencyjną rolę. Kontynuowano cykl - „Żyj bezpiecznie", w tym roku przebiegający pod hasłem „Miej wyobraźnie - nie jesteś sam na drodze".  Kampania, w której udział na zaproszenie organizatorów wzięli - Ordynator Sieradzkiego Oddziału Ratownictwa Medycznego - Pan Andrzej Wisniewski wraz ze współpracownikami, Powiatowa Komenda Policji w Sieradzu - Sekcja Ruchu Drogowego reprezentowana przez  Pana  Siwickiego oraz sekcja Ochotniczej Straży Pożarnej w Złoczewie,  miała uświadomić uczestnikom imprezy, jak ważne jest bycie rozważnym uczestnikiem ruchu drogowego i jak łatwo o nieszczęście.  Wyżej wspomniane służby  przeprowadziły pokaz akcji ratowniczej, jaka ma miejsce bezposrednio po wypadku.

W czasie akcji zachęcano mieszkanców do zakladania odblasków, które podobnie jak w ubieglym roku mozna bylo znaleźć w mikołajowych workach, obok słodyczy.W tym roku rozdano 500 szt. odblaskowych breloków - bardzo chcielibysmy, aby wszyscy którzy otrzymali breloczki, zrobili z nich użytek!  Taki mały breloczek zamocowany w odpowiednim miejscu, powoduje, że jestesmy bardziej widoczni na drodze.

Po zakonczeniu pokazu na zmarznietych uczestników pokazu, czekał finał przegladu Kolęd i Pastorałek, przedstawienie swiateczne przygotowane przez uczniow Szkoły Podstawowej w Złoczewie oraz koncert kolęd w wykonaniu Złoczewskiej Orkiestry Dętej. Na zebranych w sali MOK widzow czekała niespodzianka, ze świątycznymi łakociami przybył do Złoczewa  Mikołaj z Lokalnej Grupy Działania  - "Szlakiem Sieradzkiej E-ski". Korzystając z przedswiatecznej okazji reprezentująca Stowarzyszenie - pracownik biura Pani Justyna Perka  poinformowala o zakresie dzialania naszego Stowarzyszenia i przekazala wszystkim mieszkańcom serdeczne życzenia świateczne.

Imprezę zakończyły bożonarodzeniowe życzenia Burmistrza Miasta Złoczewa  dla mieszkańcow i przyjaciół Miasta i Gminy Złoczew.

 

 

 

Za pomoc w organizacji imprezy bardzo serdecznie dziekujemy:

Wyżej wymienionym Sołectwom i Stowarzyszeniom oraz Seniorom za przygotowanie światecznych pyszności, 

Firmie  "Goł - Trans" za dostarczenie samochodu do pokazu ratownictwa,  


Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 21 grudnia 2009 14:56
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Marta Sufleta
Ilość wyświetleń: 2580
30 grudnia 2009 23:06 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.
30 grudnia 2009 23:02 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.
30 grudnia 2009 22:59 (Katarzyna Marta Sufleta) - Zmiana treści dokumnetu.